רפואת האם והעובר

מהי רפואת האם והעובר?
במהלך ההיריון נלקחות בחשבון הן בריאותה של האם והן בריאותו של העובר. בעוד שמרבית ההריונות מתפתחים היטב, במקצתם עלולים להתגלות סיבוכים שונים כמו: עיכוב בגדילה, מומים, רעלת היריון, סוכרת הריונית ועוד. כמו כן, נלקחים בחשבון מקרים של הפלות קודמות, הריונות של יותר מעובר אחד, היסטוריה רפואית של מחלות אצל האם, קרישיות יתר או סימפטומים בריאותיים המתקשרים אל ההיריון עצמו כמו דימומים או שליית פתח. סיבוכים אלה דורשים מעקב צמוד של מומחה בתחום רפואת האם והעובר (היריון בסיכון גבוה), מתוך מטרה לצלוח את ההיריון בצורה תקינה ולסיימו בלידה בריאה.

למרבה השמחה, רוב ההריונות בסיכון גבוה מסתיימים בלידת תינוקות בריאים ובמצב בריאותי תקין של היולדת. עם זאת, הדבר מחייב מעקב אינטנסיבי של רופא מומחה לאורך כל תקופת ההיריון.

  

מתי יש צורך לפנות אל מומחה לרפואת האם והעובר? 
מומלץ להגיע לרופא מומחה בכל מצב בו ההיריון אינו מתקדם כהלכה, כאשר מתגלה אחד מהסימפטומים הנ"ל או במקרים שבהם ישנה מחלת רקע מוקדמת של האם ההרה. אם הבעיה ידועה מראש, רצוי אף להגיע לרופא לייעוץ מקדים לפני ההיריון.

ד"ר רוני חן עומד לרשות מטופלותיו בכל בעיה בזמינות מרבית, ומגלה סבלנות והבנה. ברשותו ידע וניסיון רב שנים בכל הנוגע לתסמינים רפואיים, הדורשים מעקב וטיפול עד לרגע הלידה. הטיפולים מלווים ביחס חם ואישי, מתוך ידיעה כי תקופת ההיריון הינה אחת התקופות המרגשות והמאתגרות ביותר עבור כל אם.

במרפאתו הפרטית של ד"ר חן ישנו כל הציוד הרפואי הנדרש לצורכי בדיקה, אבחון, טיפול ומעקב. שיטות הטיפול, האבחון והמעקב הייחודיות של ד"ר רוני חן מיושמות בכל אחת מתקופות ההיריון השונות ומותאמות באופן אישי לכל אישה.