הורות אחרת

בשנים האחרונות מתפתחים סוגים שונים של משפחות ושל הורות – זוגות חד-מיניים של נשים או גברים, נשים יחידניות עם או בלי שותף, נשים בגיל מבוגר, זוגות המתאחדים לצורך הבאת ילד, הריון באמצעות תרומת זרע (הזרעה) או הפריה וכדומה.

הרפואה המודרנית והתפיסה החברתית המתקדמת מאפשרות לאנשים אלה לממש את חלומם ולהיות הורים.

הטיפולים השונים מתבצעים ללא צורך במפגש מיני פיזי, אלא באמצעים רפואיים מתקדמים ותוך מתן ליווי פיזי ורגשי מלא, לשביעות רצונם של המטופלים.

לד"ר רוני חן ניסיון עשיר בכל הנוגע להורות אחרת, והוא אחראי עד היום להריונות רבים ומוצלחים של משפחות ויחידים.

הוא ישמח ללוות גם אתכם, המבקשים להביא ילד לעולם, בדרככם להורות.

זאת תוך שימוש במיטב הכלים שיש לעולם הרפואה להציע ומתן ייעוץ וליווי אישי לכל אורכו של התהליך המיוחד והמאתגר.

ד"ר חן עוסק גם בפעילות הסברתית ומרצה בנושא זה בפני הקהילה הגאה, בכנסים של הורות אחרת, דרך ארגון תהילה (הורים לילדים גאים) וכדומה.

מהם האתגרים בתהליך של הורות אחרת?

אחד האתגרים הגדולים בתהליך של הורות אחרת הוא החשש מהלא נודע. ההחלטה האמיצה להכניס אל תוך חייכם אדם חדש שייקח חלק בהקמת התא המשפחתי עשויה לגרום לחששות והתלבטויות. עם זאת, עליכם לזכור שאין שום דבר אשר ימנע מכם להיות הורים- אם החלטתם על כך.

אני מזמין אתכם לשתף אותי במחשבותיכם ובחששות שלכם מהיציאה לדרך הזו, ואני מבטיח להיות שם בשבילכם בכל שלב ולהעניק לכם את כל תשומת הלב הנדרשת.

מה עליי לקחת בחשבון טרם ההחלטה ( כלכלית, חברתית וכו' )

ההחלטה על הקמת תא משפחתי בתהליך של הורות אחרת עשוי להיות מלווה בהשלכות כלכליות וחברתיות.
למשל, תהליך פונדקאות עשוי להגיע עד לעשרות אלפי שקלים ויותר והוא נחשב תהליך מורכב ומסורבל, לעומת תהליך של הורות משותפת אשר נחשב לתהליך זול יותר מהיר והוא מתרחש בארץ.

במצב שבו ישנם שלושה הורים, העלויות כמובן יתחלקו בצורה שווה בין ההורים. עם זאת, חשוב לזכור כי על המתכננים להיות הורים בתהליך של "הורות אחרת" להיות בעלי יכולת כלכלית בכדי להוציא לפועל תוכנית זו.
מעבר לתהליך הראשוני ושלבי הקמת התא המשפחתי , גידול ילדים הוא תהליך הדורש השקעת כלכלית גדולה לצד השקעת זמן, תשומת לב ואהבה.

לצד הפן הכלכלי של תהליך "הורות אחרת" קיים גם ההיבט החברתי שעליכם לקחת בחשבון לעתיד.
הנכם צפויים להתמודד עם המון אירועים ומצבים שונים בתהליך גידולו של ילד אם זה כהורה או כהורה לילד אשר נוצר בתהליך של "הורות אחרת" . אך היום התהליך מקובל, מוכר והופך להיות בנורמה ( קבלה חברתית, ביקורת, השפעה פסיכולוגית ושיוון בפני שירותים חברתיים).